Shannon „The Cannon” Briggs (60-6-1, 53 KO) prawdopodobnie w grudniu zmierzy się z Aleksandrem „Sasza” Powietkinem (32-1, 23 KO).

Aleksander „Sasza” Powietkin vs Shannon „The Cannon” Briggs?

Shannon „The Cannon” Briggs (60-6-1, 53 KO) prawdopodobnie w grudniu zmierzy się z Aleksandrem „Sasza” Powietkinem (32-1, 23 KO)

Jak podaje portal Boxingnews.com.ua, do pojedynku dojdzie pod koniec roku.

Shannon Briggs jest nieaktywny od piętnastu miesięcy. W swoim ostatnim pojedynku miał się zmierzyć z Frsem Oquendo o wakujący pas WBA Regular.

Niestety wpadka dopingowa pokrzyżowała plany i walka nie doszła do skutku. W organiźmie Amerykanina wykryto podwyższone stężenie testosteronu.

Stosunek testosteronu do epitestosteronu wynosi 7,89 do 1. Tymczasem dopuszczalna norma to 4 do 1, co pokazuje, że „The Cannon” znacznie przekroczył granicę.

Natomiast Powietkin w swojej ostatniej walce pokonał pokonał jednogłośnie na punkty Andrieja Rudenkę (31-3, 19 KO) podczas gali bokserskiej w Moskwie. Stawką pojedynku były międzynarodowe pasy organizacji WBO i WBA.

Popularny „Sasza” w ostatnich latach również wpadał na dopingu.

Pierwszą przykrą niespodziankę zaliczył przed pojedynkiem z Deontayem Wilderem, gdzie w organiźmie Rosjanina wykryto meldonium, w konsekwencji pojedynek został odwołany.

Drugą wpadkę zanotował przed walką z z Bermanem Stivernem (25-2-1, 21 KO) gdzie stawką tego pojedynku miało być tymczasowe mistrzostwo świata World Boxing Council w kategorii ciężkiej. W organizmie Powietkina znaleziono wtedy zabronioną ostarynę.

Źródło: Boxingnews.com.ua
Foto: Sun Sentinel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *