Kudriaszow: "Włodarczyk nadal jest wielkim nazwiskiem w junior ciężkiej" - wywiad

Kudriaszow: „Włodarczyk nadal jest wielkim nazwiskiem w junior ciężkiej” – wywiad

Dobre warunki i mocny cios umożliwiły mu skończenie większości walk przed czasem. Pretendent do tytułu mistrza świata, uczestnik prestiżowego turnieju World Boxing Super Series – Dmitrij Kudriaszow


Witaj Dmitrij.
Future – Champion: Ostatni swój pojedynek stoczyłeś we wrześniu 2017 roku, podczas turnieju World Boxing Super Series z Yunierm Dorticos’em gdzie stawką był pas federacji WBA. Od tego pojedynku minęło już sporo czasu. Co u ciebie słychać?

Dmitrij Kudriaszow: Zaraz po pojedynku, urodził mi się długo oczekiwany syn. Nazywa się Demid. To wszystko sprawiło, że nie miałem czasu na analizowanie ostatniej walki.

F-Ch: Jakie masz, z perspektywy czasu, przemyślenia na temat tego pojedynku?

D.K.– Wyszedłem do walki (z Yunierm Dorticos’em) ze złym samopoczuciem, mimo to wierzyłem, że pojedynek zakończy się moim zwycięstwem.

F-Ch: W finale WBSS zmierzy się Oleksandr Usyk z Muratem Gasijewem. Kto według ciebie będzie faworytem tego pojedynku i jaki, twoim zdaniem, będzie scenariusz tego pojedynku?

D.K.- Będę kibicować Muratowi, jest moim przyjacielem. Nie jest jednak tajemnicą, że to Usyk jest faworytem tego pojedynku. Myślę, że albo Usyk wygra na punkty albo Gasijew przez nokaut w końcowych rundach.

F-Ch: W ostatnim czasie dużo mówi się, że zamierzasz zmienić kategorię wagową i w następnym pojedynku wystąpisz już w kategorii ciężkiej, czy możesz to potwierdzić?

D.K.- Nie, nie planuję. Aktualnie moja waga wynosi 97 kg, chociaż był okres kiedy ważyłem ponad 100 kg.

F-Ch: Polski zawodnik Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, były mistrz świata federacji WBC oraz IBF, który na tym samym turnieju przegrał z Muratem Gasijewem, w swoim ostatnim pojedynku pokonał Olanrewaju Durodole. Co sądzisz o polskim zawodniku?

D.K.– Nie oglądałem tej walki. Durodola jest silnym zawodnikiem, ale myślę, że już swój najlepszy czas ma za sobą. Włodarczyk nadal jest wielkim nazwiskiem w junior ciężkiej.

F-Ch: Skoro jesteśmy już przy polskich zawodnikach, to czy jest wśród nich ktoś, z kim byś chciał się zmierzyć?

D.K.- Nie jestem na bieżąco jeśli chodzi o polskich pięściarzy. Jeżeli jednak będzie jakaś poważna propozycja od kogoś z Polski, to jestem chętny.

F-Ch: Jakie masz plany na swoją najbliższą bokserską przyszłość?

D.K.– W najbliższej przyszłości planuję wrócić na ring. Od dziecka mam mocne uderzenie, dlatego bez względu na przeciwnika – zawsze mam szansę na zwycięstwo.

F-Ch: Dziękujemy za rozmowę.

Źródło: Redakcja, Lena Marcińczuk

Foto: Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *