Gala w Cardiff: krótkie podsumowanie

Gala w Cardiff: krótkie podsumowanie

Na gali w Cardiff w eliminatorze WBA wagi ciężkiej, spotkał się Aleksander Powietkin i David Price

Wynik walki był łatwy do przewidzenia. Każdy scenariusz pojedynku inny niż szybkie KO w wykonaniu Rosjanina, byłby wielkim zaskoczeniem. Jednak stało się to co było nieuniknione. David Price został brutalnie znokautowany.

Jednak pomimo przegranej David Price zdołał zaskoczyć Powietkina, a sensacja wisiała przez chwilę w powietrzu. Po lewym sierpowym Anglika, „Sasza” się zatoczył i poleciał na liny gdzie został wyliczony przez sędziego.

Po kolejnej walce Powietkina można dojść do wniosku, że Rosjanin pomimo wygranych, przechodzi regres formy. To już drugi pojedynek, w którym gwiazda rosyjskiej wagi ciężkiej niezbyt dobrze wypada. Wiadomo, to waga ciężka i wszystko może się wydarzyć.

Jednak można odnieść wrażenie, że Powietkin nie jest już taki dobry jak jeszcze z dwa lata temu.
Czyżby powoli dopadał go wiek?

Walka wieczoru. Anthony Joshua wygrywa na punkty po 12 – rundowym pojedynku z Josephem Parkerem. Tutaj wielkiej niespodzianki nie było. Faworyzowany Joshua pokonał Parkera i do swojej kolekcji dołożył kolejny mistrzowski pas.

Jedynym zaskoczeniem był chyba tylko sam scenariusz pojedynku. Walka przebiegała w spokojnym tempie i obaj zawodnicy walczyli dosyć ostrożnie. Wielu kibiców liczyło na to, że walka zakończy się przed czasem na korzyść Anglika.

Parkerowi pomimo przegranej na punkty, można pogratulować postawy. Udowodnił, że nie był łatwym kąskiem i na pewno jest liczącym się zawodnikiem w wadze ciężkiej a  pas, który do tej pory dzierżył nie był dziełem przypadku.

Źródło: redakcja
Foto: Pinterest