Kwiecień możliwym terminem powrotu Artura Szpilki

Ikony polskiego boksu w słynnych produkcjach filmowych

Zastanawialiście się kiedyś co by było gdyby popularni pięściarze i promotorzy nie zajmowali się boksem?
A gdyby się okazało, że zamiast boksu graliby w filmach i serialach!?
 
Jeśli jesteście ciekawi jaki byłby tego efekt to zapraszamy do obejrzenia galerii znanych osobistości boksu zawodowego w rolach bohaterów seriali i filmów.
Artur Szpilka jako „Wiedźmin„. W rolę fikcyjnej postaci, bohatera powieści i opowiadań Andrzeja Sapkowskiego oraz opartych na nich produkcji: komiksów, filmu, serialu telewizyjnego oraz gier komputerowych wciela się właśnie Artur Szpilka, który gra Geralta z Rivii. Serial już niebawem zagości na platformie filmowej Netflix.
 
Andrzej Wasilewski jako Arthur Shelby. Znany promotor boksu jako pełno etatowy aktor wciela się w rolę Arthura Shelbiego, jednego z głównych bohaterów serialu Peaky Blinders. Brytyjski serial, którego fabuła  osadzona jest w latach 20. XX wieku i opowiada historię gangu Peaky Blinders, działającego w Birmingham. 
 
Xena, wojownicza księżniczka w rolę, której wciela się Ewa Brodnicka. Serial fantasy produkcji amerykańsko-nowozelandzkiej. Produkcja emitowana była w latach 2003- 2005 w TV4, a w 2013 roku w TV PULS. Xena to wojowniczka, która po długiej „karierze” zabijaki i herszta opowiada się po stronie dobra. Rozpoczyna walkę ze złem.
 
Ewa Piątkowska jako Lagertha ( serial „Wikingowie„) wciela się w postać w pierwszej żony Ragnara Lodbroka, z którym ma dwójkę dzieci – syna Bjorna (granego przez Mariusza Wacha) oraz córkę Gydę. Kanadyjsko-irlandzki serial telewizyjny stworzony przez Michaela Hirsta dla kanału telewizyjnego History w Kanadzie, który miał swoją premierę 3 marca 2013 roku.
 
Mariusz Wach. W serialu „Wikingowie” gra syna Lagerthy (granej przez Ewe Piątkowską). Björn Żelaznoboki. Inteligentny i zdeterminowany, Björn zdobył swój przydomek, idąc w ślady ojca. Dzieli z ojcem pragnienie przygody i zbadania odległych krain. Dowódca wikingów z wypraw do Francji i na Morze Śródziemne.
 
Mateusz Borek wcześniej znany dziennikarz i promotor, porzucił swój zawód aby wcielić się w postać Petyra Baelisha jednego z bohaterów Gry o Tron. Lord Petyr Baelish, znany również jako Littlefinger – głowa rodu Baelish i pomniejszy lord Paluchów. Swego czasu służył w małej radzie króla Roberta I Baratheona oraz Joffreya I Baratheona jako Starszy nad Monetą. To za sprawą jego machinacji i intryg doszło do wybuchu Wojny Pięciu Królów. Wykorzystując chaos, jaki wybuchł na skutek wojny, został mianowany przez Żelazny Tron lordem Harrenhal oraz najwyższym lordem Tridentu. Wykorzystują swą pozycje poślubił Lysę Arryn, wdowę po zmarł Jonie Arrynie i został mianowany przez nią Lordem Protektorem Orlego Gniazda i Doliny Arrynów. Po śmierci Lysy udało mu się utrzymać tytuł i włada teraz Doliną, planując zniszczyć rodzinę Lannisterów. Jest jednym z najniebezpieczniejszych i najgroźniejszych ludzi w Westeros.
 
Adam Kownacki mieszkający na co dzień w USA, miał niejako na skróty drogę do Hollywood. Swój debiut zanotował w serialu Stranger Things. Wcielił się w postać Dustina Hendersona. Stranger Things – amerykański serial internetowy, horror science-fiction, stworzony dla platformy Netflix przez braci Dufferów.
 
Marcin Najman to odtwórca roli Sir Jaimiego Lannistera jednego z głównych bohaterów Gry o Tron. Sir Jaimie Lannister, znany jako Królobójca – drugie dziecko i pierworodny syn lorda Tywina Lannistera z Casterly Rock, namiestnika Zachodu i jego żony – kuzynki, lady Joanny, brat Cersei i Tyriona Lannisterów, kuzyn Lancela, Martyna, Willema, Janei, Tyreka, Davena, Cerenny, Myrielle, Damiona Lannisterów, Joy Hill oraz Cleosa, Lyonela, Tiona i Waldera Freyów. W wieku piętnastu lat wstąpił do Gwardii Królewskiej króla Aerysa II Targaryena, tym samym zostając jej drugim najmłodszym członkiem w historii. Zdobył obraźliwe przezwisko „Królobójca”, kiedy zdradził i zabił Szalonego Króla u kresu Rebelii Roberta.
 
Izuagbe Ugonoh w Grze o Tron wcielił się w rolę Khala Drogo. Jest słynnym wojownikiem, którego nigdy nie pokonano w bitwie. Wódz Dothraków, koczowniczej rasy władców koni z Essos. Dothrakowie są dzikimi wojownikami, wprawnymi w bitwie, zaciekłymi w walce i bezwzględnymi łowcami.
 
Dawid Kostecki w Grze o Tron dostał nominację do roli Oberyna Martell. Oberyn Martell, zwany również Czerwoną Żmiją – członek rodu Martell, młodszy brat księcia Dorne, Dorana Martella, czwarty syn i piąte dziecko poprzedniej księżnej Dorne. Jest wojownikiem, znanym na całe Dorne.
 
Maciej Miszkiń jako jeden z niewielu polskich aktorów swoją karierą odbiegł od kolegów po fachu odrzucając ofertę grania w serialu Gra o Tron. Jego wybór padł na legendarną postać Supermena. Miszkiń zagrał superbohatera w serialu Superman: „Powrót” . Superman po powrocie do Metropolis dowiaduje się, że Lois Lane związała się z nowym mężczyzną, a Lex Luthor knuje kolejny plan przejęcia władzy nad światem. Serial dostępny na platformie Netflix.
 
Tak o to przedstawia się plejada polskich gwiazd filmowych. A wy kogo widzielibyście jeszcze w rolach filmowych? Czekamy na wasze propozycję.

ps. Artykuł nie miał na celu nikogo obrażać. Powstał w celach humorystycznych. Dziękujemy za uwagę.

 
Foto: redakcja
Źródło: Netflix, HBO, Filmweb, graotron.wikia.com, wikipedia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *