Kliczko vs Joshua. Analiza zawodników

Kliczko vs Joshua. Analiza zawodników

Najbardziej oczekiwany pojedynek roku odbędzie się 29 kwietnia na Wembley w Londynie.
Anthony Joshua stanie naprzeciw Władimira Kliczki. W stawce znajdą się pasy IBF, WBA oraz IBO. Na żywo walkę obejrzy 90 tysięcy fanów.

Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku? – trudno powiedzieć.
Zdania są podzielone. Jedni stawiają na młodość i siłę młodego zawodnika, natomiast inni w roli faworyta widzą doświadczonego Ukraińca.

Ważnym atutem byłego czempiona będzie przede wszystkim doświadczenie. Przez cały okres swojej kariery Kliczko widział już wiele. Doświadczenie bywa czasami nieocenione. Przez cały okres swoich występów Władimir przeżył już niemal wszystkie możliwe ringowe scenariusze i dlatego będzie ciężko zaskoczyć tak doświadczonego zawodnika.

Kolejnym ważnym atrybutem ex- championa jest ringowa inteligencja. Umiejętność analizy oraz zmiany taktyki w trakcie walki sprawia, że Kliczko jest niewygodnym przeciwnikiem. Ringowa wiedza jest następstwem doświadczenia jakie uzyskał przez 20 lat zawodowych występów w których zdarzały się wzloty i upadki.

Istotną cechą, zresztą obu braci Kliczko od zawsze była sumienność i dokładność w przygotowaniach. Młodszy z braci nawet między okresami przygotowawczymi zawsze utrzymuje nieskazitelną formę. Urodzony atleta i profesjonalizm to mocna strona Ukraińca.

Anthony Joshua to młody zawodnik, który już dawno został namaszczony na króla wagi ciężkiej. Jego atutem na pewno jest siła. Wskaźnik wygranych przed czasem wskazuje, że w jego pięściach drzemie potężna siła.

Podobnie do Kliczki młody czempion jest naturalnym atletą o idealnych proporcjach. Szybkość i skuteczność zadawanych ciosów w połączeniu z dużą siłą stanowi wielkie zagrożenie dla Władimira Kliczki.

Wniosek: Współczynnik wygranych przed czasem Anthonego pokazuje, że w pierwszej kluczowej fazie pojedynku będzie stanowić olbrzymie zagrożenie. Właśnie na początku starcia Joshua będzie szukać swojej szansy. Natomiast jeżeli pojedynek wejdzie w drugą fazę pojedynku to przewaga będzie rosła na korzyść Kliczki.

Jednak o tym wszystkim sami będziemy mogli się przekonać już 29 kwietnia. Jak mawia Tomasz Adamek „ring zweryfikuje wszystko”.

A wy jak widzicie pojedynek i kogo uważacie za faworyta?

Źródło: Polsat Sport, Własne
Foto: Proboxing.cz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *