Michał Wlazło vs Łukasz Jarosz na PGE Narodowy

Michał Wlazło vs Łukasz Jarosz na PGE Narodowy

Już 25 maja podczas „Narodowej Gali Boksu” dojdzie do pojedynku pomiędzy Michałem Wlazło a Łukaszem Jaroszem

Hitowe starcie będzie jednym z trzech pojedynków w kategorii ciężkiej, odbywającym się na zasadach K-1.

Michał Wlazło zawodnik MMA, K-1, Muay thai. W przeszłości był między innymi zawodowym mistrzem Europy w K-1 federacji UPKA i wielokrotnym mistrzem Polski w muay thai.
Stoczył wiele zawodowych walk w MMA. Za swój największy sukces w sportach walk było pokonanie w drugiej rundzie walki wieczoru na gali RXF 21 w Bukareszcie ważącego 160 kg rumuńskiego olbrzyma Alexandra Lungu.

Uczestnik turnieju „calcio storico” średniowiecznego pierwowzoru futbolu z walkami wręcz. Zasady tej gry zostały ustalone w 1580 roku. Król Francji Henryk III oglądając to widowisko miał powiedzieć: „Jest to zbyt mało na wojnę, ale też zbyt okrutne na sport”.

Natomiast Łukasz Jarosz to kolejna legenda sportów walki, która zagości na Stadionie Narodowym.
Łukasz Jarosz polski kickbokser i karateka. Wielokrotny mistrz Polski w kick-boxingu (full contact i low kick); od 2005 roku Mistrz Świata w kategorii +91kg. Zawodowy Mistrz Świata low kick federacji ISKA z 2006 i 2007 r.

Mistrz Polski Oyama Karate z 1997, 1998 i 1999 r., a także zdobywca Pucharu Polski (1997), 5 miejsca na Mistrzostwach Europy i 4 na Mistrzostwach Świata.
Jarosz jest też byłym mistrzem Europy i Świata w Low Kicku federacji WAKO.

Źródło: redakcja, wikipedia

Foto: redakcja