nowa-era-joshua

„Rozpocznę nowe panowanie, erę nowych mistrzów” – Anthony Joshua

To będzie zupełnie nowa era, nowy start. Jeśli Bóg pozwoli, wygram i rozpocznę nowe panowanie, erę nowych mistrzów – Anthony Joshua.

Już 29 kwietnia w Londynie Wladimir Kliczko (64-4, 53 KO) stanie do walki o pasy WBA i IBF kategorii ciężkiej, krzyżując rękawice z Anthonym Joshuą (18-0, 18 KO).

Pojedynek będzie niewątpliwym hitem dla sympatyków boksu zawodowego. O tej walce powiedziano już chyba wszystko, albo prawie wszystko. Każdy wie, że jest to walka młodości z dojrzałością, konfrontacja ringowej rutyny ze świeżością. Obaj zawodnicy to niewątpliwe największe talenty tej dysypliny.

Zdania co do faworyta są jednak podzielone. Jedni twierdzą, że młodszy z braci Kliczko odzyska pasy, natomiast inni w roli faworyta widzą Joshue.

„Naprawdę głęboko wierzę w talent Anthony’ego, według mnie to świetny sportowiec i znakomity reprezentant tego sportu. Jeśli wygra, pogratuluję mu, jeśli to ja wygram, pomogę mu wrócić. Mi się już to parę razy udawało – Wladimir Kliczko

 

„Wszyscy w boksie jesteśmy drapieżnikami, ale wspólnie reprezentujemy ten sport. Obaj okazujemy sobie wzajemnie szacunek, ale jednocześnie jasne jest, że ze sobą rywalizujemy” – Joshua.

A kogo wy widzicie w roli faworyta?

Swoje opinie zostawcie w komentarzach.

Źródło: ringpolska.pl
Foto: worldboxingnews.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *