noworoczny-koncert-zyczen-w-boksie

Noworoczny koncert życzeń zainspirowany portalem World Boxing News

Jeden z najbardziej opiniotwórczych portali o tematyce pięściarskiej stworzył listę najbardziej oczekiwanych pojedynków, które mogłyby się odbyć w nowym 2017. roku

Zestawienie podzielono ze względu na kategorie wagowe:

Waga ciężka: Deontay Wilder v Anthony Joshua

Walka całkiem realna. Zderzenie dwóch młodych i głodnych zwycięstw bokserów byłaby nie lada gratką dla fanów boksu zawodowego. Stacja Showtime wyraziła swoje poparcie dla organizacji tego pojedynku. Pojedynek dwóch gigantów z wagi ciężkiej wygląda coraz realniej.

Waga junior ciężka: Oleksandr Usyk v Murat Gassiev

Najbardziej emocjonująca walka w kategori wagowej do 200 funtów. Pojedynek bez faworyta. Obaj pięściarze posiadają swoje mocne i słabe strony. Niewątpliwie bój herosów z półciężkiej zgromadziłby niezliczoną rzeszę fanów bokserskiego rzemiosła.

Waga półciężka: Andre Ward v Sergey Kovalev II

Walka na którą nikogo nie trzeba zapraszać. Mnóstwo emocji oraz dyskusji wzbudził werdykt podczas pierwszego pojedynku. Wielu ekspertów przekonuje, że powinien wygrać rosjanin. Rozmowy w sprawie reważu się przeciągają, jednak mamy nadzieje, że w końcu znajdą swój finał.

Kategoria średnia: Gennady Golovkin v Canelo Alvarez

Najbardziej oczekiwane starcie na planecie. Tak przynajmniej o tym zestawieniu piszą na zagranicznych portalach. Jednak czy rzeczywiście jest aż tak oczekiwane? Zostawiamy to w waszej opinii.

Kategoria junior średnia: Miguel Cotto v Juan Manuel Marquez

Walka oczekiwana, ale chyba już nic nie wnosząca dla obu zawodników. Dla Cotto może być to forma odbudowania swojego wizerunku, natomiast dla Marqueza, który jedną nogą jest już na emeryturze, ostatni poważny skok na kase. Naszym zdaniem nie jest to pojedynek, który oglądałoby się z zapartym tchem, chociaż samo zestawienie jest bez wątpienia ciekawe.

Kategoria półśrednia: Floyd Mayweather v Manny Pacquiao II

Pojedynek według nas skończyłby się podobnie jak pierwszy. Obaj pięściarze to żywe legendy. Starcie na pewno wzbudziłoby zainteresowanie, jednak ze sportowego punktu widzenia walkę oceniamy podobnie jak poprzednie zestawienie.

A Wy macie jakieś typy i oczekiwania? Napiszcie w komentarzach.
Źródło: worldboxingnews.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *