Piotr Wilczewski powraca między liny

Piotr Wilczewski wraca między liny

Piotr „Wilk” Wilczewski znany trener i szkoleniowiec wraca na ring

Popularny „Wilk” młodszemu pokoleniu fanów szermierki na pięści, znany jest głównie z roli trenera.
Jednak warto pamiętać, że to również były pięściarz, który w swoim bokserskim dorobku odnotował wiele sukcesów.

Swoją zawodową karierę rozpoczął w grudniu 2004 roku.

Na koncie zapisał wiele ważnych wygranych, w tym zdobył pas mistrza świata federacji TWBA w wadze super średniej pokonując Belga Djamela Selini.

W grudnia 2010 roku Wilczewski pokonuje Szweda Karla Tabaghue i zdobywa wakujący interkontynentalny pas federacji IBO.

Dla kibiców znany jest głównie z walki z Finem Aminem Asikainenem. Na gali w Helsinkach nasz rodak miał zostać rzucony na pożarcie. Jednak rywal Polaka zaliczył nokdaun w 8 i 11 rundzie, po której sędzia orzeka wygraną Wilczewskiego przez techniczny nokaut.

Tym sposobem „Wilk” zdobywa wakujące pasy Mistrza Europy organizacji EBU oraz WBO Intercontinental, w kategorii super średniej.

Wspomina:

Jechałem do Helsinek na pożarcie, bowiem rywalem w walce o wakujący tytuł mistrza Europy w kategorii super średniej był Fin Amin Asikainen. Słyszałem, że nie mam najmniejszych szansa na zwycięstwo, a tymczasem to ja wróciłem z pasem. 4 marca 2011 roku udowodniłem wielu osobom, że jednak coś potrafię, a przy odrobinie szczęścia mogłem osiągnąć jeszcze więcej.

Swoją bogatą karierę zakończył w 2012 roku wygrywając pewnie na punkty z Ukraińcem Wołodymirem Borowskim. Była to jego ostatnia walka na ringu, po której zaangażował się w pracę trenerską.
Tymczasem Wilczewski w marcu wraca na ring, uspokajamy, tylko w walce charytatywnej.

Celem gali jest pomoc niepełnosprawnej dziewczynce. Akcja pomocy pod nazwą Walczymy dla Tosibędzie miała głównie wymiar charytatywny. Odbędzie się 10 marca w Bielawie.

Źródło: redakcja, sport.tvp.pl
Foto: British Boxers/britishboxers.co.uk