Gdzie i jak oglądać galę Boxing Night 15 w Starachowicach

Rok 2017 będzie rokiem pełnym pięściarskich emocji

Już niebawem fani pięściarstwa będą mogli delektować się porządnymi kawałkami bokserskiego tortu. W 2017r. zaszczycą nas wspaniałymi walkami nie tylko nasi rodacy. Przygotowaliśmy krótkie zestawienie kilku pojedynków na które polecamy zwrócić szczególną uwagę w nowym roku.

25 luty, Birmingham, Alabama – Andrzej Wawrzyk stanie przed kolejnym pięściarskim wyzwaniem, którym niewątplwie będzie walka z Deontay Wilderem. Panowie zawalczą o najbardzej prestiżowy pas federacji WBC wagi ciężkiej. Jeżeli nawet szanse Wawrzyka są iluzoryczne to należy pamiętać, że boks rządzi się swoimi prawami i każdy cios lub chwila nieuwagi przeciwnika może zakończyć pojedynek na korzyść naszego rodaka. Mimo, że jest to mało prawdopodobne, to w bogatej historii zawodowego boksu takie niespodzianki się zdarzały.

Na tej samej gali swoją pierwszą walkę po przegranej, z wyżej wymienionym czempionem WBC, swój pojdenek stoczy popularny Szpila. Artur zawalczy z Dominikiem Breazealem. To nietypowe, że po tak długim rozstaniu z ringiem Szpila postanowił zaatakować tak solidnego zawodnika z dobrym rekordem. Polak zdaje się być faworytem, nie znamy jednak do końca jego formy, która mogła ulec pogorszeniu ze względu na długą przerwę oraz ciężki nokaut w wykonaniu Wildera.

Kolejną ciekawą pozycją na naszej liście jest pojedynek zaplanowany na 4 marca w O2 Arena, w Londynie. Walkę stoczy tam mistrz WBC wagi cruiser – Tony Bellew, z byłym czempionem wszechwag – Davidem Haye’em. Koniecznie obejrzyjcie tą walkę – to wisienka na pięściarskim torcie. Na ten moment nie jesteśmy w stanie nawet wskazać faworyta.

29 kwietnia na legendarnym stadionie Wembley w Londynie spotka się ex-champion i weteran zawodowych ringów – Wladimir Kliczko z aktualnym championem federacji IBF i nadzieją brytyjskiego boksu – Anthonym Joshu’ą. Typowy pojedynek młodzieńczego wigoru z dojrzałością i doświadczeniem – ucznia i nauczyciela. Faworyt, podobnie jak poprzednio, jest ciężki do wytypowania.

Nadchodzący rok jest więc nie lada gratką dla fanów boksu, a wyniki tych epickich pojedynków już niebawem będą nam znane.