Sylwetki zawodników Narodowej Gali Boksu: Izu Ugonoh

Sylwetki zawodników Narodowej Gali Boksu: Izu Ugonoh

Izuagbe Ugonoh urodził się i wychował w Polsce. Pochodzi z nigeryjskiej rodziny. Jego rodzice przyjechali do Polski na studia. Jego siostrą jest Osuenhe, która wygrała czwartą edycję programu „Top Model”

Dorastał na Żabiance w Gdańsku. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. Mówi o sobie, że jest „czarnoskórym Polakiem”, który z dumą reprezentuje Polskę.

Polski pięściarz, mistrz Europy i świata amatorów w formule K-1, sześciokrotny mistrz Polski w kick-boxingu. 16 października 2010 roku zadebiutował jako pięściarz podczas gali boksu zawodowego w Legionowie, pokonując przez nokaut w pierwszej rundzie Igorisa Papunię.

W października 2014 roku w Nowej Zelandii podczas gali w Auckland pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rudzie reprezentanta gospodarzy Juniora Maletino Iakopo. Walka była debiutem polskiego pięściarza w kategorii ciężkiej.

Izu Ugonoh dał się poznać kibicom dzięki ringowej wojnie z Dominikiem Breazealem.

Zażarta walka w której były błyskawiczne zwroty akcji i cztery nokdauny, została doceniona przez wielu ekspertów. Dzięki tej efektownej walce, pojedynek został zauważony i doceniony przez dziennikarzy stacji telewizyjnej ESPN i uznany za piątą najciekawszą walkę w 2017 roku.

Natomiast prestiżowy magazyn „The Ring” nazywany „Biblią Boksu” wyróżnił pojedynek Ugonoha z Breazealem tytułem „Runda Roku”.

25 maja na Stadionie Narodowym podczas „Narodowej Gali Boksu Izu Ugonoh zmierzy się z Fredem Kassi w boksie w kategorii ciężkiej.

Zapraszamy do obejrzenia skrótu walki Ugonoha z Dominikiem Breazeal.

Źródło: wikipedia, redakcja, YouTube

Foto: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *