Licytacja charytatywna na Boxing Night 15 w Starachowicach

Sylwetki zawodników Narodowej Gali Boksu: Marcin Najman

Marcin Najman to zawodnik pochodzący z Częstochowy. Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie z 1998 r. ( uwaga! – grał na kontrabasie). Ukończył pedagogikę na WSP w Częstochowie


Najman oprócz tego, że jest zawodowym pięściarzem, zawodnikiem mieszanych sztuk walki, kick-boxerem to także działa jako promotor.

Największym sukcesem była gala w Częstochowie gdzie Marcin zorganizował pożegnalną walkę Andrzeja Gołoty z Danell’em Doc Nicholsonem. Aktualnie organizator „Narodowej Gali Boksu” – Boxing Night 14.

„Komplet widzów na hali w Częstochowie i przed telewizorami na walce Gołoty, (która odbyła się bez orzekania werdyktu) gdzie wcześniej skazywana była na organizatorską porażkę i często szykanowana, odniosła spektakularny sukces.”

W mediach dał się poznać głównie jako felietonista internetowej wersji Super Expressu, którego artykuły nosiły nazwę „Najman wie najlepiej„. Współprowadził program „Fun raport” na kanale telewizyjnym Orange Sport. Był również uczestnikiem reality show „Big Brother VIP” oraz uczestniczył w trzeciej edycji programu „Taniec z gwiazdami„. Jest autorem książki o Jerzym Kuleju. Wspomnienia Najmana zostały wydane w książce pt. „Jerzy Kulej mój mistrz”.

Karierę sportową oraz promotorską Najman łączy z działalnością charytatywną.
Od wielu lat na swoich galach prowadzi licytację pięściarskich gadżetów. Uzyskiwane dochody przekazywane są na rzecz chorych dzieci.

Osiągnięcia sportowe:
Wicemistrz Polski juniorów w kick-boxingu (light contact).
Wicemistrz Polski juniorów w kick-boxingu (light contact).
Zwyciężył memoriałowy turniej im. Wincentego Szyińskiego.
Wicemistrz Małopolski w boksie (bilans w boksie amatorskim: 5 walk, 4 wygrane).
Dwukrotny laureat plebiscytu na najpopularniejszego sportowca okręgu częstochowskiego.
Pretendent do tytułu Międzynarodowego Mistrza Polski w boksie zawodowym kategorii ciężkiej.
Aktualny Mistrz Europy WKU w wadze ciężkiej, formuła K-1.

25 maja na Stadionie Narodowym podczas „Narodowej Gali BoksuMarcin Najman zmierzy się z Arturem Binkowskim w boksie w kategorii ciężkiej.

Źródło: redakcja, wikipedia

Foto: Jacek Winiarski, redakcja, Orange Sport