Sylwetki zawodników Narodowej Gali Boksu: Mariusz Wach

Sylwetki zawodników Narodowej Gali Boksu: Mariusz Wach

Mariusz Wach urodzony w Krakowie, polski olbrzym o pseudonimie „Wiking”

W boksie zawodowym zadebiutował 29 kwietnia 2005 podczas gali boksu zawodowego w Świebodzicach pokonując Łotysza Denissa Meļņiksa.

Jego zawodowa kariera nabrała rozpędu po wygranej z Kevinem McBride’m, 29 lipca 2011 roku, którego ciężko znokautował w czwartej rundzie zdobywając pas WBC International.

W swoim rekordzie między innymi posiada wygrane nad takimi zawodnikami jak: Christian Hammer, Tye Fields, Travis Walker, Erkan Teper.

Swój największy sukces pomimo przegranej walki zanotował w boju z ówczesnym mistrzem świata, posiadaczem mistrzowskich pasów federacji IBF, WBAWBO i IBO Władimirem Kliczko.

Legendarna 5. runda bo właśnie o niej mowa, była tym momentem w walce gdzie było blisko niespodzianki.

Kliczko dał się zaskoczyć Wachowi, który szaleńczym atakiem ruszył na mistrza świata i zepchnął go do obrony. Gong, który przerwał rundę okazał się zbawienny dla Kliczki. Niestety w późniejszych rundach tego już nie udało się powtórzyć.

Mariusz Wach na zawodowych ringach stoczył 36 pojedynków z tego 3 razy musiał uznać wyższość swoich przeciwników.

Tymczasem już 25 maja na stadionie PGE Narodowy podczas „Narodowej Gali BoksuMariusz Wach powróci na ring. Jego przeciwnik zostanie ogłoszony już 27 października podczas konferencji prasowej.

Źródło: : redakcja, YouTube
Foto: Super Express