Krótkie podsumowanie gali MB Boxing Night - Ostatni Taniec

Krótkie podsumowanie gali MB Boxing Night – Ostatni Taniec

W ostatnią sobotę byliśmy świadkami gali Mateusza Borka, która odbyła się w katowickim Spodku

Przede wszystkim trzeba przyznać Mateuszowi Borkowi umiejętność zestawiania zawodników, dzięki czemu od początku do końca gala była pełna emocji.

Naszym zdaniem pojedynek Robert Talarek vs Patryk Szymański na pewno zapisze się na kartach historii polskiego boksu. Pojedynek wygrany przez „Dumę Górnego Śląska” Roberta Talarka pełna była zwrotów akcji i dramaturgii.

Nie ma sensu rozpisywać się za dużo na temat tego pojedynku bo każdy kto oglądał ten wie o co chodzi. Obgryzione paznokcie, palpitacja serca to tylko niektóre objawy jakie towarzyszyły kibicom oglądającym ten pojedynek.

Dzięki takim właśnie pojedynkom można powiedzieć, że boks jest na dobrej drodze do odbudowania utraconej pozycji na rzecz MMA.

Przegrana Damiana Jonaka to kolejna duża niespodzianka sobotniego wieczoru. Przebieg walki również na wysokim poziomie i na pewno nikt z oglądających nie mógł powiedzieć „nuda”. Werdykt no cóż… nie nam to oceniać bo z werdyktem sędziowskim się nie dyskutuje.

Wach vs Martin Bakole. Najsmutniejszy moment podczas całej gali. Mariusz Wach przegrywa przed czasem. Niespodzianka? – trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Niełatwo było nam być obiektywnymi podczas oglądania tego pojedynku ze względu na fakt, iż Mariusza Wacha znamy osobiście i jesteśmy w bardzo dobrych relacjach. Dlatego przegrana w taki sposób bardzo nas zabolała. Przykre, wygląda na to, że Mariusz powoli przegrywa z nieubłaganie uciekającym czasem.

Przeciwnik po prostu był lepszy i cudowanie, rozbijanie pojedynku na czynniki pierwsze nie ma sensu.

Robert Parzęczewski? po tym pojedynku nadal nie jest łatwo określić w jakim jest aktualnie miejscu. Na pewno idzie w dobrym kierunku i odpowiednio prowadzony ma szansę na walkę o mistrzostwo świata. Czy zdobędzie pas? Nie wiem… z fusów kawy tego nie wyczytam bo jeszcze nie zdążyłem się jej dzisiaj napić.

Źródło: redakcja
Foto: MB Promotions

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *