Czerwiec - miesiąc krwawych splunięć w polskim boksie

Wyniki: Wilder, Zimnoch, Ugonoh [Video]

Wyniki: Wilder, Zimnoch, Ugonoh.

W pojedynku wieczoru sobotniej gali Premier Boxing Champions w Alabamie Deontay Wilder (38-0, 37 KO) obronił pas WBC wagi ciężkiej, pokonując przez techniczny nokaut w piątym starciu Geralda Washingtona (18-1-1, 12 KO).

W piątej rundzie „Bronze Bomber” zaskoczył rywala potężnym ciosem z prawej ręki i poprawił lewym sierpem. Washington wylądował na macie. Pretendent do tytułu zdołał się jeszcze podnieść, ale Wilder ponowił swój atak po czym sędzia ringowy przerwał pojedynek.

Krzysztof Zimnoch (21-1-1, 14 KO) pokonał przez techniczny nokaut po szóstej rundzie Mike’a Mollo (21-7-1, 13 KO).

Zimnoch udanie zrewanżował się „Bezlitosnemu”. Mollo momentami wyglądał na bezbronnego. Amerykanina poddał dopiero trener Colonna, kiedy zobaczył jak jego pięściarz z zakrwawioną twarzą zmierza do narożnika na miękkich nogach po szóstej odsłonie.

Dominic Breazeale (18-1, 16 KO) pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie Izuagbe Ugonoha (17-1, 14 KO) na gali PBC w Birmingham. Obaj pięściarze w trakcie walki byli na deskach.

Wielka wojna Uhonoha.

Pojedynek lepiej rozpoczął się dla Polaka, który punktował wolniejszego rywala mocnymi ciosami w różnych płaszczyznach. Ugonoh był szybszy i skuteczniejszy, jednak cały czas boksował na wstecznym biegu.
W trzeciej rundzie Ugonoh kilka razy mocniej trafił Amerykanina, poszedł po raz pierwszy odważnie do przodu, ale nadział się na kontrę i znalazł się na deskach. Polak z trudem się podniósł, ale dotrwał do końca rundy.
W kolejnym starciu Ugonoh się odrodził i po kilu mocnych uderzeniach z prawej ręki Polaka, to Amerykanin znalazł się na macie ringu. Breazeale przeżywał ogromny kryzys, ale pomimo zainksowania kolejnych potężnych ciosów nie pozwolił na kolejne nokdauny.
Amerykanin ruszył na Ugonoha w kolejnej rundzie i niemal od razu trafił czystym prawym sierpowym. Polak przyklęknął, nie dał się wyliczyć, ale po chwili po raz kolejny znalazł się na deskach i tym razem sędzia przerwał walkę.
Dla Ugonoha była to pierwsza porażka na zawodowych ringach, z kolei Breazeale udanie wrócił na ring po ubiegłorocznej porażce z Anthonym Joshuą.

 

Źródło: Ringpolska, YouTube

Foto: Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *